FinAp

Ubezpieczenie AC

Nie przepłacaj i kup polisę w FinAp, u nas najtaniej!

Ubezpieczenie AC jest dobrowolne

Chroni nas przed różnymi szkodami z winy naszej jak i osób trzecich np. żywioły, kradzież, zniszczenia przez osoby trzecie, jak także zderzenia z zwierzętami. Autocasco najczęściej zawiera się na okres 12 miesięcy.
Do wyboru mamy:
> Autocasco
> Minicasco

Oczywiście właściwa jakość i niewygórowana cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby wybrać optymalny zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. W kilka chwil otrzymasz zestaw cen, jak i uwzględnionych opcji.

AC gwarantuje wypłatę odszkodowania, jeśli kierowca będzie sprawcą wypadku i uszkodzi w nim własne auto lub jego pojazd zostanie skradziony lub uszkodzony w wyniku działania różnych sił. Jest to ogólna definicja, gdyż zakres polisy AC reguluje towarzystwo i ustala własne warunki ochrony.

Skontaktuj się, aby dowiedzieć się więcej.

Minicasco, standardowe autocasco czy all risks?

Aby sprostać oczekiwaniom kierowców, firmy ubezpieczeniowe oferują, oprócz standardowego AC, zmodyfikowane wersje, które różnią się zakresem ochrony i ceną polisy. Najczęściej spotykane inne opcje Autocasco to:

Minicasco (zwane też Mini AC, smart casco) jest uszczuploną wersją tradycyjnej polisy AC. Minicasco gwarantuje najczęściej wypłatę odszkodowania po kradzieży i szkodach wyrządzonych przez siły natury. Niektóre firmy włączają w nie także uszkodzenia w wyniku wandalizmu lub zderzenia ze zwierzęciem. AC Mini rzadko obejmuje niewielkie szkody, powstałe po drobnej stłuczce lub nieuważnym parkowaniu. Jedno towarzystwo może mieć kilka wariantów Mini AC, dlatego przed podpisaniem umowy, zawsze trzeba zapoznać się z OWU. Z uwagi na wąski zakres ochrony, Mini AC jest tańsze od standardowej polisy AC.

AC all risks – jest to polisa z szerszym zakresem ochrony niż klasyczne AC. Przy standardowym AC wszystkie sytuacje, w których AC zadziała, są wymienione w OWU. Formuła all risks polega na tym, że obejmuje wszystkie ryzyka, które nie są wyszczególnione jako wyłączenia od odpowiedzialności. AC all risks zadziała więc nawet w nietypowych sytuacjach, pod warunkiem, że nie będą wymienione w wyłączeniach odpowiedzialności.

Przykład: w samochodzie Anny wybuchł pożar spowodowany, jak się okazało, przez kuny, które przegryzły przewody. Przy AC all risks Anna otrzyma odszkodowanie, ponieważ w wyłączeniach odpowiedzialności nie ma wyłączenia, którego można by podciągnąć pod taką sytuację. Gdyby Anna miała standardowe AC, nie otrzymałaby rekompensaty, jeśli w OWU byłoby napisane, że polisa chroni od pożarów, ale tych wywołanych podpaleniem przez osobę trzecią.

Cena składki Autocasco zależy od:
> Na jaki zakres Klient się zdecyduje
> Parametrów samochodu (zabezpieczenia jakie posiada auto, gdzie parkuje (garaż ulica, parking strzeżony, marki, modelu, rocznika, przebiegu, miejsca parkowania)
> Danych kierowcy (ile lat posiada prawo jazdy, historii szkód, wiek, miejscowości zamieszkania)

Skontaktuj się

Chętnie z Tobą porozmawiamy, doradzimy i pomożemy.

Kredyty

Ubezpieczenia

Biuro

Pozostaw swój kontakt, a postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć.

*Korzystając z formularza kontaktowego wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez finap.pl swoich danych osobowych w celu odpowiedzi na zadane pytanie.